פרישה לגימלאות PDF הדפסה דוא

פרישה לגמלאות אינה עוד החלפת עבודה. פרישה לגמלאות משלבת אלמנט אישי נפשי עם אלמנט כלכלי ולכן חייבים להתכונן לפרישה זמן רב מראש.

כשאנו פורשים לגמלאות אנו מקטינים את ההכנסות ומגדילים את ההוצאות. לפני שניגש לחשבון כמה יהיה חסר לנו, אנו חייבים להביןcoupzak3_web את העובדות. העובדה הבריאותית מגלה לנו כי פנסיונרים חיים היום יותר שנים, התכנון הפיננסי שלנו חייב להגיע לגיל 90 שנים ויותר. בעובדה הסטטיסטית הזו לא גלומים רמת ואופן החיים של אותם פורשים. שהרי בגיל זה יש יותר הוצאות על הבריאות של הפורש, במקרה הטוב אלו הוצאות על תרופות אבל יש מקרים (לא עלינו) שבהם זקוקים לעצת מומחה, ניתוח על ידי מומחה או מימון תרופות שאינן בסל הבריאות.

vac4_webאבל רגע רגע רגע, למה להתמקד בחלקה החשוך של הפרישה, הבה נסתכל על הדברים החיוביים כגון נכדים, זמן פנוי לחוגים, טיולים (בארץ או בחו"ל) או סתם ישיבה עם חברים לכוס קפה. כל הדברים הללו מחייבים אותנו להוצאות. חלקם הגדול הוצאות משמחות וחלקם לא. מה שברור, שכמו במהלך חיינו המהנים, כל ההוצאות הללו יתקימו. הנכדים יגדלו ויגיעו לביקור, החברים ינדנדו למה לא נפגשים, החוגים יהוו אופציה למילוי הזמן בצורה מהנה, והרופא ידרוש את שלו מפעם לפעם.

 

כשאנו יוצאים לפנסיה יש שורה אחת שלא תשתנה וזו שורת ההכנסות כל חודש. לא משנה מהיכן מגיעות ההכנסות שלנו, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, ותיקה או חדשה, הסכום ברור וידוע מראש. יש שהצניחה בהכנסות שלהם מינורית ונעה סביב ה-30% אבל יש כאלו שההכנסות שלהם בפרישה יצנחו ב-50% יחסית להכנסות כשעבדו עקב זה שהופסקה אחזקת רכב, השתתפות בטלפון, רכב צמוד, ארוחות מסובסדות וכדומה.

בפרישה יפגשו שורת ההכנסות ושורת ההוצאות מבלי שהכירו לפני כן. במידה והפורש יפנה לייעוץ מוקדם ויכין את עצמו ומשפחתוwine2_web לנקודת המפגש, זה יהיה מפגש משמחCool. כשאין הפתעות, כשהכל ידוע, כשיש יתרה חיובית בחשבון כולם שמחים: הפורש/ת לגמלאות, בני הזוג, הילדים, הנכדים, מנהל הבנק, הרופא (אנשים רגועים בריאים יותר). לאחר הייעוץ ידע הפורש כיצד להפוך את הצניחה (בהכנסות) לצמיחה אישית ומשפחתית.

 

kidinshwr_webדבר נוסף שקורה בפרישה הוא קבלת פיצויים, הפרשי שכר וסכומים המבטאים פדיונות חופשה שונים. סכומים אילו, שיחסית למשכורת נראים גבוהים, צריכים לעזור לנו לכסות לאורך +30 שנים את ההפרש בהכנסה. לכן, עלינו הפורשים להיות עם יד קפוצה ולא לשחרר כסף לפרויקטים כגון החלפת רכב, החלפת דירה או ילדים/נכדים מתוקים. רק אחרי שנה או שנתיים נדע בדיוק מה רמת ההוצאה שלנו ונוכל (לאחר ייעוץ) לשחרר קצת את רמת המתנות לעצמנו ולמשפחה הקרובה.

 

 

לסיכום: מי שדואג בערב שבת, רגוע בשבת.

מי שמתיעץ לפני הפרישה, חוגג בפרישה: חוגים, טיולים, פיתוח-עצמי וכו...

 

Facebook Like

מבזקים וחדשות

חדשות מעודכן אפריל 2017

רוצים לקנות בית ולקבל את הבית מרוהט? משכנתא מממנת, משכנתא שחוסכת כסף כדי שתוכלו לקנות את מוצרי הבית לדירתכם החדשה,  צלצלו ושאלו כיצד  053-7-556-335  077-5-4357-63

.

.

פריים? צמוד? קצר מועד? קנס יציאה? - זקוקים לעזרה? לא מבינים? צלצלו ונדבר  077-5-4357-63   053-7-556-335

.

.

.

אתם מכוסים? קר לכם? השמיכה קצרה או שיש מקום לרגליים, בואו נבדוק שיש לכם מספיק שמיכה לתקופות קרות, פגישה אחת שתאיר לכם את העתיד ותכין אותכם לנסיעה לחו"ל, החתונה של הילדים או הולדת הנכד/ה.

.

.

.

כשאנחנו קונים רכב (50,000 ש"ח) אנו בודקים אותו בעלות של 500 ש"ח. את המשכנתא שלכם נבדוק בחינם ונמחזר במחיר קטן יותר מ-1%, כי אצלנו המחיר קבוע גם אם חוסכים ללקוח 50,000 ש"ח וגם אם חסכנו לו 350,000 ש"ח.

נצלו את הריביות הנמוכות, צלצלו עכשיו    077-5-4357-63   053-7-556-335

חיפוש באתר

מונה צפיות תוכן

מונה צפיות תוכן : 512800
Facebook: Tovana.Yehuda Linked In: yehudayizraeli Twitter: yizraeli External Link: yizraeli.cafe.themarker.com