רכישת דירה PDF הדפסה דוא

דירה היא הקניה הכי יקרה של רוב הזוגות. לרוב האנשים משמשת הדירה כסוג של הגשמת חלום (שלהם או של הוריהם או שכינהם ...) ולכן חייבים לעשות צעד משמעותי זה בזהירות, תוך בחינה אובייקטיבית של החלום והתאמתו למציאות.bird_house_web

קניית דירה מרמזת על התמסדות, וכל התמסדות מחייבת הסתכלות מעבר לאופק. מחיר הדירה ממוצעת והמשכורת הממוצעת מביאה זוגות לקחת משכנתא לשנים ארוכות, 10, 15, 20 ויותר. לא תמיד אנחנו יכולים לצפות מה יקרה בעתיד ולכן חייבים להיות גמישים בהחזר המשכנתא. אבל יש הרבה אירועים כלכלים שניתנים לצפייה מראש. הכנת מודל כלכלי של קנית דירה והשפעתו על עתיד המשפחה היא חובתה של כל משפחה.

 

מספר כללי אצבע שיעזרו לנו בחיפוש הדירה:

housedolar_webיש לזכור כי בקניית דירה יש הוצאות עקיפות של לפחות 10% ולכן, נתאים את הדירה לתקציב שלנו בצירוף ההוצאות הנוספות.

בתלות בהכנסות ובאופק הכלכלי שלנו, נרשה החזר משכנתא של כ-20% מההכנסות. במידה ולא נשמור על כלל זה, אנו עלולים להיקלע למצבים של לחץ כלכלי שתשפיע על כלל החיים המשפחתיים. השפעה על רמת החיים של המשפחה מבטאת גם את רמת החיים הכלכליים (כמה כסף נשאר למחייה) וגם את החיים המשפחתיים (סבלנות לילדים, רוגז, הבנה, אהבה).

 

נפצל את המשכנתאות לקצרות וארוכות טווח תוך מתן גמישות לשינויים בעתיד. הארכת המשכנתא מעבר למספר שנים לא יקטין את ההחזר בגלל הריבית הגבוה. יש לבצע סימולציה של המשכנתא בעזרת המחשבונים (תוך חישוב כל משכנתא לחוד). דבר זה ייתן לנוsmlhose_web מידע על הצפוי לנו, בתחילת ההחזרים ובסיום החזרי המשכנתא. יש לבצע סקר שוק בן הבנקים, לחזור שוב ושוב לבנק בו ביקרנו כדי להתמקח והכי חשוב: לקחת את דבריהם בעירבון מוגבל. במידה ונדאג לנקודות יציאה סבירות, נוכל למחזר את המשכנתא ונקטין את ההחזרים. הקטנת ההחזרים תשאיר למשפחה כסף לפרויקטים "משפחתיים" אחרים.

בדיקת ההון העצמי לפני הבדיקה הפיננסית של פרויקט קניית הדירה. הון עצמי נמוך ולקיחת משכנתא גבוהה מרמזים על סיכוי גבוה houseinhnd_webלבעיות כלכליות בעתיד. הון עצמי יכול להגיע בעתיד. אם אנחנו יודעים על הון שמגיע בעתיד (בזמן ידוע), נוכל לתכנן את המשכנתאות שלנו לפי הון זה. כל מידע יעזור בתהליך הייעוץ ויקטין את הריבית שאותה אתם משלמים לבנק על המשכנתא אותה אתם לוקחים. חייבים להבין שאנחנו שולטים במשכנתא ולא המשכנתא בנו, זאת על ידי קנייה סבירה (בית מותאם תקציב) ןסבלנות.

 

חייבים לזכור שראיתנו מוגבלת לטווח האופק בלבד, לא רואים מה קורה מעבר לאופק (ואפילו נעלה על הר גבוה). בטווח הארוך הריבית מקפיצה את ההחזרים החודשיים לגבהים שאולי יהיו בעיתיים עבור המשפחה ולכן יש לבדוק האם יש אופציות נוספות כגון קניית דירה זולה יותר (קטנה יותר באותו מיקום או גדולה יותר במיקום זול). לפעמים עדיף שלא לקפוץ במדרגות כדי שלא ליפול. עדיף לעלות מדרגה מדרגה באיטיות אבל בבטחה.

dooropens_web

רק כשפותחים את הדלת, רואים אור יום - רק כשמתיעצים, לא נופלים כלכלית. 

 

כשהייתי קטן ההורים שלי עברו דירה המון פעמים, אבל תמיד מצאתי אותם. - רודני דנגרפילד

 

Facebook Like

מבזקים וחדשות

חדשות מעודכן אפריל 2017

רוצים לקנות בית ולקבל את הבית מרוהט? משכנתא מממנת, משכנתא שחוסכת כסף כדי שתוכלו לקנות את מוצרי הבית לדירתכם החדשה,  צלצלו ושאלו כיצד  053-7-556-335  077-5-4357-63

.

.

פריים? צמוד? קצר מועד? קנס יציאה? - זקוקים לעזרה? לא מבינים? צלצלו ונדבר  077-5-4357-63   053-7-556-335

.

.

.

אתם מכוסים? קר לכם? השמיכה קצרה או שיש מקום לרגליים, בואו נבדוק שיש לכם מספיק שמיכה לתקופות קרות, פגישה אחת שתאיר לכם את העתיד ותכין אותכם לנסיעה לחו"ל, החתונה של הילדים או הולדת הנכד/ה.

.

.

.

כשאנחנו קונים רכב (50,000 ש"ח) אנו בודקים אותו בעלות של 500 ש"ח. את המשכנתא שלכם נבדוק בחינם ונמחזר במחיר קטן יותר מ-1%, כי אצלנו המחיר קבוע גם אם חוסכים ללקוח 50,000 ש"ח וגם אם חסכנו לו 350,000 ש"ח.

נצלו את הריביות הנמוכות, צלצלו עכשיו    077-5-4357-63   053-7-556-335

חיפוש באתר

מונה צפיות תוכן

מונה צפיות תוכן : 512851
Facebook: Tovana.Yehuda Linked In: yehudayizraeli Twitter: yizraeli External Link: yizraeli.cafe.themarker.com