לקט ידיעות, 15/03/2012 PDF הדפסה דוא

מירב ארלוזורוב: משרד האוצר מכריז על מהפכה בביטוח הסיעודי: יבוטלו הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים
מעתה יימכרו ביטוחים סיעודיים רק לכל החיים. ביטול הביטוחים הקבוצתיים נקבע מכיוון שהם נמכרים לתקופות קצובות של חמש עד שמונה שנים, ולא לכל החיים. הביטוחים יימכרו רק בפרמיה קבועה לכל החיים, או בפרמיה משתנה עם השנים - אבל עם הגבלות על קצב השינוי. הביטוחים הקבוצתיים של קופות החולים, שבהם מבוטחים 4 מיליון בני אדם, לא ישונו. קביעת כללים למחיר פוליסות הביטוח הסיעודי לאורך החיים נועדה למנוע את המצב כיום, שבו הביטוחים נמכרים בזול מאוד בגיל צעיר ומחירם מזנק במאות ואף אלפי אחוזים בגיל 65 (הגיל שבו המחיר הופך לקבוע). השינוי המהותי יותר יחול בענף הביטוחים הקבוצתיים, מחירם יעלה לאין שיעור. מכיוון שהם נמכרו עד כה לפרקי זמן קצרים הם היו זולים מאוד.

יוסי גרנשטיין: בנק ישראל: הריבית הממוצעת במשכנתה צמודה למדד ירדה ב0.32% ב-3 חודשים
הריבית הממוצעת ירדה בפברואר ל- 2.99%- שיעורה הנמוך ביותר מאז יולי 2011 לעומת 3.08% בחודש ינואר 2012 ו-3.31% בדצמבר 2011. זה החודש השלישי ברציפות שנרשמת בו ירידה בריבית המשכנתה, לאחר שזו עלתה ב-1.13% במהלך שנת 2011 והגיעה לשיא של .3.31%.
הריבית הנמוכה ביותר הנגבית כיום היא 2.81% בהלוואות לטווח של 15-10 שנה. הריבית הגבוהה ביותר היא למשכנתה עבור יותר מ-25שנה 3.82% (באוגוסט האחרון עמדה הריבית לטווח זה על שיא של 4.13%). הריבית הממוצעת במשכנתה צמודה ירדה בחודשים האחרונים בעקבות ירידת תשואות האג"ח הסחירות והתחרות בין הבנקים.

אביטל להב, רן רימון: הורים לילדים העובדים בדרום יפוצו על אובדן ימי עבודה, גם במגזר הפרטי. ההסדר עד סוף 2012

בהסדר נקבע כי אם פיקוד העורף הורה על סגירת מוסדות חינוך בגין אירוע של ירי רקטות הרי שאחד מההורים לילד עד גיל 14 יכול להיעדר מהעבודה ולקבל את מלוא תשלום השכר בגין ההיעדרות. ההסדר יחול עד סוף 2012, גם לגבי אירוwww.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4202475,00.htmlעים דומים של ירי רקטות. בסוף השנה  יוחלט על הארכה מחודשת של ההסדר. יש לציין כי מדובר גם על עובדי הקבלן. מועדי הדיווח והתשלום של הדוחות התקופתיים למע"מ, מקדמות מס הכנסה וכן ניכויי מס הכנסה למי שמתגורר באזורי העימות, נדחו ל-25 במרס 2012. 

אביטל להב: בנק ישראל: מעמד הביניים מצטמצם.

מאז 1997 חל צמצום במספר הישראלים במוגדרים כשייכים למעמד הביניים, ויותר ויותר משקי בית נכנסו להגדרה של מעמד נמוך. בבנק המרכזי טוענים כי מגמה זאת מאפיינת את רוב המדינות המפותחות. בין השנים 1997-2007 עלתה הכנסתם של משקי הבית ששייכים למעמד הביניים בשיעור גבוה יותר מקצב התייקרות המוצרים, אך מאז 2007 התהפכה מגמה זו והתייקרות שירותי הדיור, שכר הדירה, המזון, החשמל, הגז והמים גרמה לירידה ריאלית בהכנסתם של ישראלים מהמעמד הבינוני. מעמד הביניים מוגדר כאותו חלק באוכלוסייה שהכנסתו בין 75% ל-125% מההכנסה החציונית. מחיריהם של מוצרים ושירותים שהיו בבסיס המחאה – דיור, מזון, חשמל גז ומים, עלו בשיעור גבוה משיעור עליית ההכנסה.

גלית תגורי משה: כולנו עבדים של הנוחות. וזו נהפכת לסוג של אדון שקובע ומתווה לנו דברים רבים בחיינו.

"התשוקה לנוחות היא דבר שמתגנב בחשאי, נכנס לבית כאורח, נעשה מארח ולבסוף אדון" - אמר חליל ג'ובראן. כיום, גם עובדים שכירים "מבינים" שכל ילד חייב חדר משלו, מחשב משלו, נוחות משלו וכל אלו תובעים כספים רבים שמחייבים את ההורים להאכיל את המפלצת הרעבה ולעבוד שעות רבות סביב השעון כדי ליצור הכנסה שנדמה שאף פעם אינה מספקת. חשוב להיות ערניים בכל שלב בחיינו, רצוי מהשלב שבו אנו נכנסים לעולם העבודה התובעני, ולפתוח עיניים מתי הנוחות מתיישבת ומסרבת לצאת. פעמים רבות – "יותר הוא פחות". מדי פעם, צאו מתוך אזור הנוחות. בלו בטיול שדווקא אינו מחייב נוחות רבה, כגון טיול אוהלים. האזינו לקול הפנימי שלכם.

רוני לינדר-גנץ: משלמים יותר: ההוצאה על ביטוחי בריאות זינקה פי 8 בחמש שנים

ההוצאה על ביטוחי בריאות בישראל - ביטוחים משלימים של קופות החולים והביטוחים המסחריים - עלתה בין 2005 ל-2010 בכ-80% - פי שמונה מהעלייה בהוצאה של הציבור בשאר ענפי הביטוח כמו רכב ודירה. ישנם הבדלים ניכרים בשיעורי ההחזר בין הביטוחים הקבוצתיים (ובהם הביטוחים המשלימים של קופות החולים), בהם שיעור ההחזר הוא 71%, לבין הביטוחים המסחריים הפרטיים, שבהם שיעור ההחזר נמוך ביותר - 36% בלבד. "אנשים מבוטחים כיום במספר ביטוחים, ולפעמים יש כפל ושילוש ביטוחים".

נופר סיני: קונים כדי להרגיש טוב יותר? אל תתפלאו אם אתם מדוכאים. כתבת וידיאו.

קניות הן מהסמים החוקיים הממכרים ביותר במאה העשרים ואחת. רבים מאיתנו עושים בו שימוש קבוע, חלקנו מכורים של ממש. תחושת ההיי שקניה טובה מעניקה נעה בין שעות ספורות לכמה ימים. למעט מוצרי מזון בסיסי, אנחנו קונים כדי להנות מהתחושה הטובה. מחקרים חדשים מראים שיש גבול מסויים, שכאשר חוצים אותו, שגרה של רכישת מוצרים ושירותים יכולה לגרום לנו לדיכאון, ריקנות ותחושת אובדן משמעות. מה הגבול הזה, ולמה גבר בקניון לחוץ כמו טייס קרב ישראלי בשמי איראן? את הכתבה מעטרים קטעים מהסרט "וידויה של שופוהוליק" - קומדיה קלילה ומומלצת !

בשורה אחת:

גם מדד פברואר עומד על 0.0%. חודש שלישי ברציפות. ההערכות שריבית בנק ישראל לא תשתנה.
מחיר למשתכן: 2500 יחידות דיור ימכרו בארץ במחיר מוזל.
לקראת פסח: כל מה שצריך לדעת על חופשה מרוכזת.
דיעה: עו"ד חיים קליר: מיואש מהנוהג של חברות הביטוח לגרור מבוטחים לבתי משפט. ועוד יותר מיואש מהצעת חוק חדשה בעניין.
אושר בכנסת: נכים ומקבלי הבטחת הכנסה יקבלו קצבת מים כפולה.
גלובס: מדריך: כך תפחיתו בחשבון החשמל.
מדריך לקריאת הדוחות השנתיים: כל מה שרציתם לדעת על הפנסיה שלכם.

 

Facebook Like

מבזקים וחדשות

חדשות מעודכן אפריל 2017

רוצים לקנות בית ולקבל את הבית מרוהט? משכנתא מממנת, משכנתא שחוסכת כסף כדי שתוכלו לקנות את מוצרי הבית לדירתכם החדשה,  צלצלו ושאלו כיצד  053-7-556-335  077-5-4357-63

.

.

פריים? צמוד? קצר מועד? קנס יציאה? - זקוקים לעזרה? לא מבינים? צלצלו ונדבר  077-5-4357-63   053-7-556-335

.

.

.

אתם מכוסים? קר לכם? השמיכה קצרה או שיש מקום לרגליים, בואו נבדוק שיש לכם מספיק שמיכה לתקופות קרות, פגישה אחת שתאיר לכם את העתיד ותכין אותכם לנסיעה לחו"ל, החתונה של הילדים או הולדת הנכד/ה.

.

.

.

כשאנחנו קונים רכב (50,000 ש"ח) אנו בודקים אותו בעלות של 500 ש"ח. את המשכנתא שלכם נבדוק בחינם ונמחזר במחיר קטן יותר מ-1%, כי אצלנו המחיר קבוע גם אם חוסכים ללקוח 50,000 ש"ח וגם אם חסכנו לו 350,000 ש"ח.

נצלו את הריביות הנמוכות, צלצלו עכשיו    077-5-4357-63   053-7-556-335

חיפוש באתר

מונה צפיות תוכן

מונה צפיות תוכן : 482315
Facebook: Tovana.Yehuda Linked In: yehudayizraeli Twitter: yizraeli External Link: yizraeli.cafe.themarker.com