לקט ידיעות, 04/03/2012 PDF הדפסה דוא

נתן שבע: רגע לפני המשכנתא: כללי הזהב שיגנו על ההשקעה הגדולה ביותר שתעשו. לכתבה מצורף וידיאו, וטבלאות
הם השקיעו יותר מכפי יכולתם ולא לקחו בחשבון שבדרך יכולים להיות קשיים. רכישת דירה במשכנתא היא הליך שנפרש על פני יותר מ-20 שנה לעתים, אז כיצד אפשר לתכנן לתקופה כל כך ארוכה? מה התקציב ? דירה היא ההשקעה הגדולה וכנראה המסוכנת ביותר שתעשו בחיים. "אנשים קובעים לעצמם קודם כל איזו דירה הם רוצים לקנות, ורק לאחר מכן ניגשים לבדוק האם התקציב שלהם עומד בזה". יש לבדוק אם ההון העצמי שברשותכם מספיק. ככל שההון העצמי גבוה יותר, עלות המשכנתא תהיה נמוכה יותר. בדרך כלל תזדקקו לפחות ל-40% מערך הדירה. חשוב לא למתוח את הגבולות. הוצאות המעבר, ריהוט חדש ושיפוצים יכולים לעלות לכם עוד עשרות אלפי שקלים. יכולת החזר: "ישנם כאלה שאומרים: 'אנחנו מוכנים לקחת כמה שהבנק ייתן', או שחושבים כי אם הבנק מאשר משכנתא מסוימת אז הרוכש מסוגל לעמוד בהחזרים, מה שלא בהכרח נכון". רכישת דירה קשורה גם לעתיד התעסוקתי שלכם. אין מעמדו של עובד מדינה שקול לעובד עצמאי. כדאי לתכנן מראש תגובות לתקלות: ירידת מחירים, החזר גבוה מדי, הערכת יתר של יכולת מימון. כדאי לרכוש דירה קטנה יותר ואחר כך לגדול.

כלכליסט: האם המחאה החברתית תחזור אלינו ? אם לשפוט לפי עליות המחירים - אז כן ובגדול. יוקר המחיה עולה ועולה

חודשים אחרי שמחאת הקיץ התמוססה - ועמה הזעקה הציבורית הגדולה נגד עלותם הכלכלית הגבוהה של החיים בישראל - ניכר כי השינוי המיוחל עוד לא הגיע. מאז חודש אוקטובר, אז הורידו חברות המזון את מחירי מוצריהן: הדלק, החשמל, הארנונה, המזון ואפילו הפעוטונים - ממשיכים להתייקר בהתמדה. מתחילת 2012 התמונה השתנתה וסעיף המזון בחשבון החודשי התייקר בשיעור די בולט של 0.5%. זאת ככל הנראה על רקע התפוגגות ההשפעה של גל המחאה. בחלק מהמוצרים נרשמו בינואר עליות גדולות, כמו התייקרות של 2.2% במדפי הלחם, זינוק של 4.5% במחיר היוגורט ועלייה של 1.6% במחיר העופות. בתל אביב מחיר השכירות ברבעון האחרון של 2011 עלה ב 2%. מאז מחירי השכירות המשיכו לעלות. מחירי הרכב עלו ב 2.5% בתחילת 2012, מה שמייקר גם את עלות הליסינג למחזיקי רכב מהעבודה. ארנונה מתייקרת ב 3.1%. החשמל ב 6.6%. הדלק ב 8.4% וזאת רק ההתחלה. מעונות 8.5%. מים 20%. 

הילה ויסברג: 90% מהחברות הגדולות: עובדינו לא ביקשו השנה העלאה בשכר. ההאטה כמעט כאן

המנהלים ציינו כי מעבר לשיחות השכר השגרתיות המתקיימות מדי שנה, עובדים לא ביקשו העלאה מיוזמתם. נראה שאפילו בקרב עובדי היי-טק המגמה כיום היא להימנע משינויים. ב-89% מחברות ההייטק, כך עלה מהסקר, לא נרשמו כמעט בקשות לרילוקיישן ליעדי החברות בחו"ל. "שוב מתברר שהסיסמוגרף האמיתי של השוק הם העובדים שיודעים לקרוא היטב בין השורות ולזהות בזמן את סימני טרום המיתון". "מצד שני, יש גם חברות שתופסות טרמפ על אווירת המיתון המסתמנת, מאמצות גישה זו של העובדים, ודוחות העלאת שכר לעובדים הזכאים להן".

עדיה פיטרמן: בדיקות רפואיות תקופתיות: למי כדאי לעבור אותן וכמה זה עולה בקופות החולים. במכבי - אין

רובנו לא טורחים להגיע למרפאה סתם כך כשאנו בריאים. תחום הרפואה המונעת, הכולל בדיקות תקופתיות המותאמות למין ולגיל ונועדו לגלות מבעוד מועד בעיות רפואיות, הולך ומתחזק בשנים האחרונות. כמעט כל קופות החולים מציעות בהשתתפות עצמית שירות הדומה ל"בדיקות סקר למנהלים". "האפשרות לעשות את כל הבדיקות ביום אחד מדרבנת את האנשים להגיע ולבצע אותן". "הבדיקות הוכחו כמקדמות בריאות בצורה משמעותית". יום הבדיקות המרוכז מוצע על ידי שלוש מארבע קופות החולים: כללית, מאוחדת ולאומית. לדברי הקופות, רוב המבוטחים שעושים שימוש בשירות הם אנשים עובדים ועסוקים. "כל הבדיקות הן חלק מסל הבריאות הבסיסי, וכל מה שמציע השירות בתשלום הוא את ריכוזם. זה עניין של נוחות - ועל זה משלמים, אין ויכוח". ההשתתפות העצמית - כ 250 ש"ח.

מירב קריסטל: אובססיית מדינה: אתרי השוואות מחירים.

פראייר זו הקללה הכי גרועה בישראלית מדוברת, לכן כשגילנו כי אנחנו פראיירים בריבוע, נוצרה כאן תופעה שכמותה לא נראתה מאז ימי הצנע: מחאת יוקר המחייה הביאה את הישראלים להשוות מחירים בטירוף. בחודשים האחרונים, אתרי השוואות המחירים, בעיקר במוצרי מזון, זוכים לעדנה מחודשת ואף עוברים אבולוציה – הצרכנים מובילים אותם. שיתוף המחירים האובססיבי, שהדלק שלו היה עלבון טהור ודליק מאוד, החל בפייסבוק והוא אחראי במידה ניכרת לזינוק בפופולריות של אתרי השוואות המחירים. Pricez: "פרייסז זה ה-Waze של הסופרים. צרכנים מזינים לאתר מידע על מחירי מוצרים בסניפי סופר שונים, באמצעות אפליקציה סלולרית או דרך האתר עצמו. הם יכולים לסרוק בסופר ברקוד של מוצר ולדעת בדיוק מה המחיר שלו ליחידת מידה". לפני פרייסז, היו וישנם עדיין אתרים כמו זאפ, ברקודר והסופר. השוני: פרייסז היא פלטפורמה מונעת צרכנים: הם מזינים אותה, הם מחיים אותה ובזכותם צרכנים אחרים יכולים להשוות מחירים.

מירב קריסטל: צרכנים יחויבו להתקין מד מים פרטי לכל דירה עד יוני 2012. מ שלא יתקין, ישלם על מים לפי צריכה של 20 מ"ק

ברשות המים החליטו לעודד מעבר ממד מים משותף למד מים פרטי והחליטו על סנקציה: אם לא תתקינו מד כזה, תשלמו על 20 מ"ק לחודש - פי 3 מהצריכה הממוצעת. באמון הציבור פנו למשרד האנרגיה והמים שמבקש לדחות את חובת ההתקנה עד יוני. עלות שינוי הצנרת עבור ההתקנה: כאלף שקלים לדירה. ברשות המים מדגישים כי שוכרי דירות חדשים לא יחויבו ב-20 מ"ק לחודש, אם בעלי הדירות שלהם לא יתקינו את המד. העברת התשלום לשוכר חדש מותנית בהתקנת המד.

בשורה אחת:

המשביר לצרכן וכאל משיקים כרטיס אשראי חדש cal365. הצרכנים יקבלו 3% בחזרה בכל רבעון.
פרויקט פינוי-בינוי ענק בבת-ים: 1,000 דירות חדשות ייבנו.
מבצע חיסול חובות למזרחי-טפחות: עד 60% הנחה למי שהוצא נגדו תיק ברשות לגביה עד שנת 2008.
סקר: 80% מהציבור תומך בחרם על שטראוס; 43% יחרימו באופן מוחלט
מחסורים נקודתיים בעוף טרי בפ"ת, אלעד ואלפי מנשה בשל ייקור האגרה העירונית.

 

Facebook Like

מבזקים וחדשות

חדשות מעודכן אפריל 2017

רוצים לקנות בית ולקבל את הבית מרוהט? משכנתא מממנת, משכנתא שחוסכת כסף כדי שתוכלו לקנות את מוצרי הבית לדירתכם החדשה,  צלצלו ושאלו כיצד  053-7-556-335  077-5-4357-63

.

.

פריים? צמוד? קצר מועד? קנס יציאה? - זקוקים לעזרה? לא מבינים? צלצלו ונדבר  077-5-4357-63   053-7-556-335

.

.

.

אתם מכוסים? קר לכם? השמיכה קצרה או שיש מקום לרגליים, בואו נבדוק שיש לכם מספיק שמיכה לתקופות קרות, פגישה אחת שתאיר לכם את העתיד ותכין אותכם לנסיעה לחו"ל, החתונה של הילדים או הולדת הנכד/ה.

.

.

.

כשאנחנו קונים רכב (50,000 ש"ח) אנו בודקים אותו בעלות של 500 ש"ח. את המשכנתא שלכם נבדוק בחינם ונמחזר במחיר קטן יותר מ-1%, כי אצלנו המחיר קבוע גם אם חוסכים ללקוח 50,000 ש"ח וגם אם חסכנו לו 350,000 ש"ח.

נצלו את הריביות הנמוכות, צלצלו עכשיו    077-5-4357-63   053-7-556-335

חיפוש באתר

מונה צפיות תוכן

מונה צפיות תוכן : 482352
Facebook: Tovana.Yehuda Linked In: yehudayizraeli Twitter: yizraeli External Link: yizraeli.cafe.themarker.com