לקט ידיעות, 23/02/2012 PDF הדפסה דוא

רותי לוי: לא רק יובל מבולבל: כך תמצאו תחפושת זולה לפורים. התרחקו מהקניונים. חפשו מרכזי קניות עם כמה חנויות
חודש לפני חג הפורים חנויות הצעצועים כבר עמוסות בילדים נלהבים ובהורים. הורים שיצליחו לשכנע את הילד להתפשר על חייל קומנדו או נינג'ה אדומה, יוכלו לסגור את החג הקרוב בכ-60 שקל בלבד (לילד). אלה שייכשלו - עשויים לשלם כמעט פי ארבעה על תחפושת ממותגת. יובל המבולבל, מותג הילדים האהוב, מתורגם לארבע תחפושות שונות בטווח מחירים של 120-220 שקל. התחפושת הנחשקת ביותר מביניהן, יובל גיבור האור, היא גם היקרה ביותר וגם מבלבלת במיוחד. למרות ההבטחות על יבוא מקביל, והמחאה החברתית דווקא רוב התחפושות התייקרו לעומת שנה שעברה. "הרווח לחנות ממכירת תחפושת שושי זוהר ב-150 שקל מסתכם ב-35 שקל". "על תחפושות יקרות יותר, שנמכרות ב-190 שקל, אנחנו יכולים להרוויח 50 שקל". הבדיקה העלתה כאמור פערי מחירים גדולים מאוד בתחפושות זהות לחלוטין - בין הרשתות, וגם בין סניפים שונים של אותה הרשת. פער המחירים הגבוה ביותר נמצא בתחפושת "מגה בייט", בדמותו של עוז זהבי מהפסטיגל. העדיפו מוקדים עם כמה רשתות. חפשו תחפושות מיובאות ומותגי בית. הגיעו עם הילדים לחנות. חישבו על הטווח הארוך, והמנעו מתחפושות אופנתיות.

נתן שבע: מדריך המשכנתא: כך תקחו משכנתא שתתאים לכם. מדריך ל 2012
בתחילת 2011 חזו בבנק ישראל עליית ריבית משמעותית. בפועל לא רק שהריבית לא עלתה - היא ירדה, והחזירה עניין לשוק. מצד שני, בנק ישראל מגביל את תמהיל המשכנתאות בריבית משתנה. "לאחרונה אנחנו מרגישים התעוררות מצד נוטלי המשכנתאות". הריבית במשק ירדה בחודש שעבר לרמה של 2.5%, וצפויה אף להמשיך לרדת. "אם הרוכש חושב להחזיק בדירה 7-8 שנים, אין היגיון לקחת משכנתא לתקופה ארוכה יותר. התאימו את התזרים להוצאות. זוג בלי ילדים יכול להחזיר יותר כסף בתחילת דרכו, מאשר כשהתא המשפחתי מתרחב". כיום ניתן לקבל הלוואות בריבית קבועה של 5%-5.5% לטווחים של 10-15 שנה. הריביות במשכנתא בריבית צמודה למדד עומדת על כ-3.5%. משכנתא עם תחנת יציאה של חמש שנים ניתנות כיום בריביות של 2.%-3%. משכנתאות בריבית פריים בדרך כלל יינתנו בריבית של פריים מינוס חצי, כלומר סביב 3.5%. "ככל שההלוואה גדולה יותר, ובעיקר מעל 800 אלף שקל, כדאי לפרוס לתקופה של 25 שנה עם החזר חודשי של כ-4,000 שקל". "כדאי לנצל את הריביות הנמוכות בריבית הפריים ולקחת כ-30% במסלול זה לתקופה של 20-25 שנה", "את ה-70% הנותרים כדאי להפנות למסלול של ריבית משתנה בכל חמש שנים".

הדס שפר: 6 צעדים לצרכנות פנסיונית נבונה. מדינת ישראל, מזמן, העבירה לידיים שלנו את האחריות לפנסיה שלנו

המוצרים הפנסיוניים המסובכים מרחיקים אותנו מכל רצון להיכנס בעובי הקורה ולקבל החלטות חשובות לגבי החיסכון הכי גדול בחיינו הבוגרים. יש מי שמרוויחים מהבורות ומהפחד של ציבור החוסכים: בתי ההשקעות, חברות הביטוח והסוכנים המשווקים גוזרים עמלות. לא לקחת אוטומטית את קרן הפנסיה המוצעת: לכל עובד זכות לבחור את המוצר שבאמצעותו הוא מעוניין לחסוך (קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים), וכן לבחור את חברת הביטוח או בית ההשקעות. "שווה לבדוק ולהשוות בין המוצרים השונים שמציעים לך, ולבחור את התוכנית המתאימה ביותר". להתמקח על דמי הניהול: גובה דמי הניהול, ניתן לשינוי. ככל שהוותק והיתרה של העובד רבים יותר - כך אפשרות המיקוח שלו גדלה. לעקוב אחר הדו"חות גם אחרי קבלת ההנחה. לעקוב אחר הדו"חות גם אחרי קבלת ההנחה. להתאים את אלמנט הכיסוי הביטוחי למצב. לעדכן פרטים.

מירב ארלוזורוב: קריאת השכמה: לחסום משיכה חד-פעמית של כספי פיצויים, ולאפשר למשוך אותם כקצבה חודשית בלבד.

כן, שליש. זהו, בקירוב, הנתח של כספי הפיצויים בתוך החיסכון הפנסיוני. כל אדם יכול לבחור למשוך את כספי הפיצויים מיד עם פרישתו, ובכך להשמיד לעצמו שליש מהפנסיה. עם ישראל מתייחס לכספי הפיצויים כאל מן משמים, או שמא מתנה שהוא מקבל אחת לכמה שנים - כשמחליפים עבודה - לשם רכישת מכונית חדשה, שיפוץ המטבח או פירעון המשכנתא. כספי הפיצויים נועדו לשמש פיצויים במקרה של פיטורים - כדי לאפשר לעובד לצלוח בשלום את תקופת המעבר בין עבודות. זוהי מטרה סוציאלית חשובה מאין כמותה, אלא שאין כל קשר בינה לבין שיפוץ המטבח. מנגנון תשלום פיצויים חודשי הוא הדרך הטובה ביותר להשיג את המטרה - לסייע לעובד להמשיך להשתכר למחייתו בתקופת האבטלה. מתבקש לאסור על החוסכים לעולל לעצמם את הנזק הזה. מתבקש לקבוע כי הם יוכלו למשוך את כספי הפיצויים, רק כקצבה חודשית בגובה השכר האחרון.

יעל דראל: המהפכה מגיעה לצרכן הביתי: 4,000 מוני חשמל חכמים יותקנו בבנימינה

בעוד כחודשיים יהפכו תושבי בנימינה לצרכני החשמל הביתיים "החכמים" הראשונים. לפני כשנה, במסמך מדיניות שרשות החשמל הגישה למשרד האנרגיה והמים, הומלץ להחליף את כל המונים הרגילים במונים החכמים עד שנת 2014, ועלות המבצע נאמדה ב-3 מיליארד שקל. ברשות העריכו אז כי ניתן יהיה לחסוך 6% מצריכת החשמל. מבחינת העלות לצרכן דובר אז על תוספת קבועה של 10.32 שקלים בחשבון החודשי (כ-123 שקל בשנה), אך במקביל נקבע כי כל צרכן יוכל לקצץ 20%-10% בהוצאות החשמל שלו. 

עו"ד חיים קליר: מדריך הביטוח: אמת או שקר - מה עדיף? זהירות. האמת עדיפה !

סמוך לחצות הלילה, תקף את א' התקף לב. א' שהה באותה עת במשרדו עם מזכירתו. מתוך חשש לתגובת אשתו, א' סיפר לנציג חברת ביטוח הבריאות כי ההתקף פקד אותו כאשר היה בגפו. ש' לא שמרה מרחק והתנגשה במכונית שנסעה לפניה. רכבה ניזוק קשה. יותר מכל חששה ש' מתגובת בעלה. לכן ספרה לנציג חברת ביטוח המקיף כי מצאה את המכונית פגועה בחניה. סעיף 25 לחוק חוזה הביטוח קובע כי מבוטח המוסר לחברת הביטוח "בכוונת מרמה" עובדות כוזבות, מאבד את תביעת הביטוח שלו. חלק משופטינו מפרשים אותו בצורה כל כך רחבה, שעלולה להשאיר אתכם ללא כיסוי לבעיית הבריאות וללא כיסוי לתאונת הרכב. כדי לא ליפול במלכודת "כוונת המרמה", הנה כללי זהירות: יש לך ספק ? תשתוק. אל תנדב שום פרט שאינך בטוח ויודע שהוא נכון. גם אם אתה חושב שהדבר לא רלוונטי - אל תספר שום פרט לפני שבדקת שהוא נכון. כל דיווח שאתה מוסר על האירוע נרשם. דיוחים סותרים עלולים להשאיר אותך ללא פיצוי.

בשורה אחת:

רוצים למלא דלק ב 20 לחודש, כי הוא מתייקר, והמיכל שלכם באוטו מלא ? רכשו קש-פז של 100 ליטר. כרטיס תדלוק חדש.
ברוטו של 37,282 שקל: כדאי להיות חבר בכנסת ישראל.
רכב חשמלי עירוני: ברווזה חשמלית בשם מיצובישי i, קיבלה היתר לנסיעה בישראל. טווח יומי עד 130 ק"מ.
השוואה בין תנאי העו"ש של הבנקים: בעקבות הקרב על מכרז הבנקאות למורים.
בית שמש: מגייסים 900 עובדים לקניון נעימי החדש.
נתניה: מחפשים 500 עובדים לקניון עיר הימים.

 

Facebook Like

מבזקים וחדשות

חדשות מעודכן אפריל 2017

רוצים לקנות בית ולקבל את הבית מרוהט? משכנתא מממנת, משכנתא שחוסכת כסף כדי שתוכלו לקנות את מוצרי הבית לדירתכם החדשה,  צלצלו ושאלו כיצד  053-7-556-335  077-5-4357-63

.

.

פריים? צמוד? קצר מועד? קנס יציאה? - זקוקים לעזרה? לא מבינים? צלצלו ונדבר  077-5-4357-63   053-7-556-335

.

.

.

אתם מכוסים? קר לכם? השמיכה קצרה או שיש מקום לרגליים, בואו נבדוק שיש לכם מספיק שמיכה לתקופות קרות, פגישה אחת שתאיר לכם את העתיד ותכין אותכם לנסיעה לחו"ל, החתונה של הילדים או הולדת הנכד/ה.

.

.

.

כשאנחנו קונים רכב (50,000 ש"ח) אנו בודקים אותו בעלות של 500 ש"ח. את המשכנתא שלכם נבדוק בחינם ונמחזר במחיר קטן יותר מ-1%, כי אצלנו המחיר קבוע גם אם חוסכים ללקוח 50,000 ש"ח וגם אם חסכנו לו 350,000 ש"ח.

נצלו את הריביות הנמוכות, צלצלו עכשיו    077-5-4357-63   053-7-556-335

חיפוש באתר

מונה צפיות תוכן

מונה צפיות תוכן : 482326
Facebook: Tovana.Yehuda Linked In: yehudayizraeli Twitter: yizraeli External Link: yizraeli.cafe.themarker.com