לקט ידיעות, 15/02/2012 PDF הדפסה דוא

רותי לוי: סקר של התמ"ת: שנה אחרי, 1 מכל 5 השתמש בחוק ההחזר הכספי. מחצית מביטולי העסקה בביגוד והנעלה.
880 אלף צרכנים, המהווים כ-21% מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל, מימשו את זכותם וביטלו 1.6 מיליון עסקות רכישה של מוצר או שירות בשלושת החודשים האחרונים של 2011. כ-18% מהביטולים נרשמו בתחום מוצרי חשמל לבית ומכשירי טלפון ניידים. כ-57% מהצרכנים קיבלו את כספם בחזרה במזומן או בזיכוי לחשבון הבנק שלהם. 5% מהצרכנים דיווחו כי לא קיבלו כל החזר. העסקים במקרה זה הערימו קשיים. אף כי החוק מאפשר לעסקים לנכות דמי ביטול בשווי של 5% מערך הקנייה ועד 100 שקל, ב-87% מהמקרים לא נוכו דמי ביטול.

יוסי גרינשטיין: מספר הדירות הגמורות צנח ב-30% בתוך 9 חודשים. בנק ישראל חושש מצניחה במחירי הדירות
מספרן של הדירות החדשות הגיע בדצמבר לשפל של כל הזמנים - 440 בלבד. מנגד, מספר הדירות בשלבי בנייה זינק ב-26%, נתון הנובע מגידול בהתחלות הבנייה ומהאטה חריפה בביקושים לדירות. כלומר: על כל דירה לכניסה מיידית יש כ-30 דירות חדשות בשלבי בנייה. הורדת ריבית פברואר ל-2.5% נובעת מחשש לצניחת מחירי הדירות ולפגיעה קשה בבנקים ובציבור, וההפחתה המדורגת של הריבית צפויה להימשך בחודשים הבאים.

אליצפן רוזנברג: ח"כ פאינה קרשנבאום, מייסדת את "השדולה לחינוך פיננסי". ומציעה הדרכה פיננסית למי שבחובות
"הפעולות אותן נוקט האוצר אינן מספיקות ויש צורך בפעולות משלימות, הכוללות הליכי חקיקה שיגבירו את המודעות הפיננסית בקרב קבוצות אוכלוסיה שונות".
בכוונת קירשנבאום להנחי שתי הצעות חוק חדשות. ההצעה הראשונה, "חוק חינוך פיננסי לחיילי צה"ל", נוגעת לחינוך למודעות כלכלית של חיילי צה"ל לקראת יציאתם לאזרחות. והצעת חוק נוספת הנוגעת להדרכה פיננסית מונעת לאזרחים המתקשים להתנהל פיננסית. "החינוך הפיננסי צריך ללוות את האזרח מבית הספר היסודי ועד הפנסיה. זה הוא תפקיד המדינה להעניק לאזרחיה את הכלים לקבל החלטות פיננסיות נבונות בתחום זה".
הדס שפר: פרופ' דויד לייזר: "הציבור מפחד לחשוב על הפנסיה":
החיסכון הפנסיוני עבור מרבית האנשים הוא ככל הנראה ההחלטה המשמעותית ביותר שייקחו בחייהם. "אם מדובר בעניין שיתרחש בקרוב, אכפת לנו יותר". "כשמקבלים החלטה לגבי משהו שיתרחש בעוד זמן רב, ההתייחסות אליו גם כן מאוד רחוקה. אצל אנשים צעירים הזקנה נראית באינסוף". "כשאתה במלוא אונך, לא נעים לך לחשוב על עצמך בתור אדם זקן. ההתנגדות היא פעילה. באופן כללי אנחנו נמנעים מלחשוב מחשבות שאינן נעימות לנו". "אנחנו פשוט לא רוצים לחשוב על זה, וודאי שלא נתחיל ליזום ולהתעסק בזה". "בפועל לציבור אין מושג, והוא חושב שהוא לא זה שצריך לקבל את ההחלטה בנושא".

מורן רייכמן: בנק הפועלים משיק: תכנון פיננסי אישי ללקוחות הפרטיים. הסתיים פיילוט בהצלחה

"תכנון פיננסי אישי" - משמעותו פגישת ייעוץ עם בנקאי שינסה לנתח את הצרכים של הלקוח ולהמליץ לו כיצד לנהל את ענייניו הכספיים. הייעוץ יינתן ללא תשלום. בכוונת הבנק לקיים בשנה הקרובה כ-60 אלף פגישות ייעוץ כאלה. "המטרה שלנו היא הן לחזק את המודעות של הלקוח להתנהלות פיננסית נכונה והן לצייד אותו בכלים ולהציג בפניו יוזמות מעשיות שתואמות את צרכיו". בתום הפגישה יקבל הלקוח תדפיס של סיכום הפגישה, הכולל גרפים שהוצגו לו במהלכה. כמו כן, תימסר ללקוח חוברת "תכנון פיננסי אישי". 

סיון רביב: פרויקט "ממינוס לפלוס" יוצא לדרך. בכתבה סרטון קצר על 5 המשפחות שמשתתפות

50% ממשקי הבית נמצאים באופן מתמיד באוברדראפט ושלל הפיתויים ברשתות השיווק ובקניונים רק הולך וגובר משנה לשנה. הגיע הזמן לקחת את עצמנו בידיים. לצאת מהחובות, לנהל נכון את משק הבית ואפילו להתחיל לחסוך.
הכירו את משפחת אדרעי, אילת
: חיים מהלוואה להלוואה: כזוג צעיר הם קנו דירת 3 חדרים קטנה באילת, וגרו בה עד שהיו להם 5 ילדים. "אני גם בזבזן וגם חסכן", מעיד אליהו על עצמו. "אני אוהב לקנות במבצעים, משתדל לחסוך על דברים שלא חייבים באמת". שרה חולמת שתהיה לה אפשרות לגדל את הילדים, לחתן אותם וללוות אותם כלכלית כמה שאפשר ולאורך כמה שיותר שנים.

מירב ארלוזורוב: דמי ניהול של 0.7%? בעייתי אך לא מופרך. ח"כ חיים כץ מוביל חקיקה. ומה עם איכות מדיניות ההשקעה ?

המפקח עודד שריג, הבטיח לפני יותר משנה להפחית את תקרת דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני, אבל לא השכיל עד היום להציג תוכנית מוגמרת. זה הספיק כדי שחבר הכנסת כץ ינצל את ההזדמנות בעצמו ויעלה חקיקה פרטית להפחתת דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני ל-0.7%. ההצעה של כץ מורכבת יותר ומדברת על דמי ניהול נפרדים לקופות הגמל (תקרה של 0.7%), לקרנות הפנסיה (תקרה של 0.2% מהצבירה ועוד 3.5% מההפקדות - שקול ל-0.55% מהצבירה), ולביטוחי המנהלים (1.4%, לפי חלוקה של 1% מהצבירה ועוד 4% מההפקדות). ענף קרנות הפנסיה, שהוא הענף התחרותי ביותר בחיסכון הפנסיוני, גובה כיום דמי ניהול ממוצעים של כ-0.74%. קרן עמיתים לדוגמא הוציאה על ניהול השקעות 0.2% בלבד. משמעות של הפחתה כזאת, היא שמפעלים גדולים שמשלמים היום הרבה פחות - ייאלצו לשלם יותר לדני הניהול. הפחתה דרסטית בדמי הניהול חייבת להיעשות באופן הדרגתי כדי לאפשר לחברות הביטוח להסתגל, וחייבת גם לכלול שינויים מבניים בענף. בעיקר שינוי מבני במעמד סוכני הביטוח, ובתשלומים שהוא מקבל.

בשורה אחת:

בנק ישראל הפתיע והוריד ב 0.25% את הריבית. ריבית הפריים תהיה 4% בפברואר.
רשות החשמל: תעריף החשמל יתייקר ב 6.6%.
בנק לאומי למשכנתאות ימוזג לתוך בנק לאומי, עד סוף השנה.
אושר בועדה: 12 ערוצים חדשים יתוספו לעידן פלוס. ביניהם ערוצים 9 ו 24.
גיא גרימלנד: המדריך לרכישת כרטיס טיסה זול באינטרנט. לגזור ולשמור.
הלמ"ס מעדכנת: שיעור האבטלה באוקטובר-נובמבר היה 5.4%. ולא הנתון הקודם שפורסם (5%).

 

Facebook Like

מבזקים וחדשות

חדשות מעודכן אפריל 2017

רוצים לקנות בית ולקבל את הבית מרוהט? משכנתא מממנת, משכנתא שחוסכת כסף כדי שתוכלו לקנות את מוצרי הבית לדירתכם החדשה,  צלצלו ושאלו כיצד  053-7-556-335  077-5-4357-63

.

.

פריים? צמוד? קצר מועד? קנס יציאה? - זקוקים לעזרה? לא מבינים? צלצלו ונדבר  077-5-4357-63   053-7-556-335

.

.

.

אתם מכוסים? קר לכם? השמיכה קצרה או שיש מקום לרגליים, בואו נבדוק שיש לכם מספיק שמיכה לתקופות קרות, פגישה אחת שתאיר לכם את העתיד ותכין אותכם לנסיעה לחו"ל, החתונה של הילדים או הולדת הנכד/ה.

.

.

.

כשאנחנו קונים רכב (50,000 ש"ח) אנו בודקים אותו בעלות של 500 ש"ח. את המשכנתא שלכם נבדוק בחינם ונמחזר במחיר קטן יותר מ-1%, כי אצלנו המחיר קבוע גם אם חוסכים ללקוח 50,000 ש"ח וגם אם חסכנו לו 350,000 ש"ח.

נצלו את הריביות הנמוכות, צלצלו עכשיו    077-5-4357-63   053-7-556-335

חיפוש באתר

מונה צפיות תוכן

מונה צפיות תוכן : 482327
Facebook: Tovana.Yehuda Linked In: yehudayizraeli Twitter: yizraeli External Link: yizraeli.cafe.themarker.com