לקט ידיעות, 15/01/2012 PDF הדפסה דוא

הדס שפר: סקר: שליש מהחיסכון לפנסיה נחתך כדמי ניהול, אך 50% מהחוסכים לא יודעים אפילו במה מדובר
רוב הציבור אמנם חוסך לפנסיה, אבל כמעט שלא מבין דבר באופי החיסכון שלו, ברמת החיים שהוא יאפשר לו - או שלא יאפשר לו - בגיל הפרישה, ובדרך שבה דמי הניהול נוגסים בחיסכון הזה. מה הפלא שדמי הניהול לא יורדים? כ־36% מהציבור סבורים שתשואה שלילית - משמעותה שלא נגבים מהם דמי ניהול. 20% מהחוסכים בקרן פנסיה סבורים שדמי הניהול בקרן הפנסיה מקצצים להם בסך הכל עשירית מהכסף. כשנשאל כלל הציבור מהם דמי הניהול על הצבירה, יותר ממחצית הנשאלים הודו שהם פשוט לא יודעים. כ־38% הודו שאין להם צל של מושג איזו תשואה רשם החיסכון שלהם בשנה האחרונה. במילים אחרות, הציבור משלם, ולא יודע בעבור מה ואם זה בכלל משתלם. הציבור הישראלי מקבל את ההחלטה בנוגע לחיסכון הפנסיוני שלו בתנאים של בורות כמעט מוחלטת ובחוסר רציונליות גמור. 32% מהחוסכים לפנסיה אינם יודעים להגיד מה יהיה גובה הקצבה החודשית.
מורן רייכמן: מדד שארפ עלול להיות בעייתי. סטיית תקן מעוותת את המציאות. כיצד לבחור מוצר פנסיוני ?
"ממחקר חדש של בנק ישראל עולה שמשקיעים בוחרים קרנות השתלמות וקופות גמל על סמך התשואות בחודשים האחרונים", מסביר חזי שוורץ. "ברור שהשוואה כזו היא טעות ולא משקפת ביצועים לאורך זמן". "לקופות של פריזמה היו מדד השארפ הטוב ביותר, אבל כולנו יודעים איך נגמר הסיפור שלה". "אפשר למדוד לדוגמה סטיית תקן רק בחודשים שליליים, כלומר אם הקופה הפסידה יותר ממה שאחרים הפסידו. ככה אנחנו לא מענישים קופות על תשואות חיוביות גבוהות, אלא רק על תשואות שליליות גבוהות".

שנה אחרי: כל צרכן חמישי ניצל את חוק ההחזר הכספי

חששותיהם של בעלי עסקים מתקנות ההחזר הכספי לא היו מוצדקים - כך עולה מסקר שערך מינהל המחקר והכלכלה של משרד התמ"ת כשנה לאחר כניסתן לתוקף.


ליאור דטל: כל מה שצריך לדעת על החלת חוק חינוך חובה חינם מגיל 3. ועל סבסוד צהרונים לילדים בגילאי 3-9

אם ילדכם, מגיל 3 ומעלה, לומד במסגרת ציבורית, כלומר בגני עירייה, החוק יוחל עליו בספטמבר הקרוב והלימודים בגן יהיו חינם. כל הילדים בני 3-4 שנמצאים בגן ציבורי ייהנו מחינוך חינם. הבעיה היא שלא בטוח כי בכל הרשויות ישנן קרקעות מתאימות לבניית גנים והרחבת הקיימים, ולכן מומלץ להתעדכן במקומונים על ההיערכות ברשות המקומית שלכם. הממשלה אישרה גם הקמת מסגרות של צהרונים שיפעלו לאחר סיום הלימודים בגנים. הפרטים על התוכנית עדיין לא נחשפו, אך על פי החלטת הממשלה, העלות להורים תהיה על פי מבחני הכנסה. כך, הורים מבוססים כלכלית ישלמו מחיר מלא או מסובסד חלקית, בהתאם להכנסתם, ואילו הורים שאינם מבוססים יסובסדו באופן מלא. זאת, בתנאי ששני ההורים מועסקים.

מירב קריסטל: רשת אייבורי מחשבים, תשווק את שירותי הסלולר של רמי לוי, מתוך 22 סניפיה.

דרך ההסכם, רמי לוי כמעט מכפיל את נקודות המכירה של רשת הסלולר שלו: אחרי שהגיע ללמעלה מ-12 אלף לקוחות. אייבורי ורמי לוי יתחרו יחד ב-hMobile של הום סנטר, שמוכרת מכשירי סלולר ותשיק בקרוב שירותי סלולר וירטואליים שיתחרו ברמי לוי.
האם התחרות נרגעת? פלאפון ביטלה מסלול מוזל
: פלאפון ביטלה את מסלול "תואם רמי לוי". מסלול "פיקס פלוס" הותאם למחירים של רמי לוי, אך שיווקו הופסק.

אמיתי זיו: בקרוב אצלנו? שיחות וסמסים ללא הגבלה ב-100 שקל לחודש בלבד

חברת Free הצרפתית הכריזה השבוע על התחלת הפעילות הסלולרית שלה בצרפת. המחיר בצרפת הוא 20 אירו, לשיחות ללא הגבלה, מסרונים ללא הגבלה, ו-3 גיגה גלישה. מדוע זה מעניין ? כי אותם אנשי עסקים מקימים בימים אלה את גולן-טלקום בישראל. התשתית והשיטה שלהם בשתי הארצות זהה. "שוק הסלולר נכנס לתקופה מאתגרת כשלראשונה זה שנים ייכנסו שורה של מתחרים חדשים לענף. הנעלם הגדול לקראת התחרות הצפויה השנה היא חברת גולן-טלקום". "ההצעה האחרונה של החברה בצרפת עושה רושם של 'בעל הבית השתגע', וזהו החשש הגדול של חברות הסלולר בישראל.

מיכל רז חיימוביץ: מיוחד: כל התשובות לשאלות על הנורות שכבר אסור לקנות

רבים אפילו אינם יודעים שלפני כשבוע, בתחילת ינואר 2012, נכנסו לתוקפן תקנות לפיהן אסורה מכירת נורות ליבון ונורות הלוגן בהספק של 60 ואט ויותר, אלא אם מדובר בנורות שעומדות במדדים המתייחסים לדירוג ניצול האנרגיה של הנורה. "יצרניות הנורות אינן מצליחות לעמוד בביקוש ולכן המלאי הקיים לא מספיק". את נורות הליבון מחליפות נורות לד (LED: Light Emitting Diodes) ונורות פלואורסנט קומפקטיות שנמכרות זה זמן מה, ומגיעות כיום במגוון צבעים ועוצמות תאורה. כרגע עדיפה נורת הפלואורסנט משום היא מפיקה יותר אור ממנורת הלד: עם זאת, ברור כי נורת העתיד היא הלד. באיקאה למשל מוצעים כיום שני סוגים של נורות לד, ובאפריל יתווספו חמישה נוספים האמורים לתת מענה לכל ההברגות הקיימות בשוק (50-60 שקל ליחידה). נורת הלד מחזיקה עשרות שנים - לפי היצרנים אורך חייה הוא של 25,000 שעות עד 100,000 שעות. חלק מהיצרנים מציינים כי הנורה מיועדת ל-15-25 שנה.

מורן רייכמן: האם הבנקים הקטנים מהווים איום על הגדולים או שהם רק קמפיינים נוצצים?

מאז המחאה התעוררה המודעות לנושאים צרכניים, והם תופסים מקום מכובד יותר בסדר היום. בעקבות המלצות טרכטנברג הוקמה לאחרונה ועדה בראשות המפקח על הבנקים לבחינת ההגברה של התחרות במגזר הבנקאי. הבנקים הקטנים מציעים פטור קבוע או זמני מעמלות עו"ש. אנשי השיווק והדוברים של הבנקים מדווחים על הצלחה של הקמפיינים. במועצה הישראלי לצרכנות לא מתלהבים. "היום קשה מאוד להשוות בין התנאים שמציעים הבנקים השונים". לפי הדוחות הכספיים, בסוף ספטמבר שלטו הבנקים הגדולים על 95.1% מפיקדונות הציבור, לעומת 95.3% בסוף 2010.

בשורה אחת:

אושר בועדה: מענק השחרור ללוחם ששירת 36 חודשים יעלה מ-9,648 שקל כיום ל-20 אלף שקל, עד שנת 2016.
האוצר יוזם פישוט של דוחות הפנסיה: עמוד אחד בלבד הכתוב בשפה פשוטה עם 7-8 נתונים מספריים.
סעו לאט: נא להכיר: מצלמות המהירות החדשות שירוקנו לכם את הכיסים
בעיית הפנסיה של סין: עד 2050 שליש מאוכלוסית סין תעבור את גיל ה-60. כבר כיום סין קורסת בנטל הטיפול בקשישים.
מדריך: ת'כלס, איך קובעים מה השווי האמיתי של דירה?

 

Facebook Like

מבזקים וחדשות

חדשות מעודכן אפריל 2017

רוצים לקנות בית ולקבל את הבית מרוהט? משכנתא מממנת, משכנתא שחוסכת כסף כדי שתוכלו לקנות את מוצרי הבית לדירתכם החדשה,  צלצלו ושאלו כיצד  053-7-556-335  077-5-4357-63

.

.

פריים? צמוד? קצר מועד? קנס יציאה? - זקוקים לעזרה? לא מבינים? צלצלו ונדבר  077-5-4357-63   053-7-556-335

.

.

.

אתם מכוסים? קר לכם? השמיכה קצרה או שיש מקום לרגליים, בואו נבדוק שיש לכם מספיק שמיכה לתקופות קרות, פגישה אחת שתאיר לכם את העתיד ותכין אותכם לנסיעה לחו"ל, החתונה של הילדים או הולדת הנכד/ה.

.

.

.

כשאנחנו קונים רכב (50,000 ש"ח) אנו בודקים אותו בעלות של 500 ש"ח. את המשכנתא שלכם נבדוק בחינם ונמחזר במחיר קטן יותר מ-1%, כי אצלנו המחיר קבוע גם אם חוסכים ללקוח 50,000 ש"ח וגם אם חסכנו לו 350,000 ש"ח.

נצלו את הריביות הנמוכות, צלצלו עכשיו    077-5-4357-63   053-7-556-335

חיפוש באתר

מונה צפיות תוכן

מונה צפיות תוכן : 482341
Facebook: Tovana.Yehuda Linked In: yehudayizraeli Twitter: yizraeli External Link: yizraeli.cafe.themarker.com