לקט ידיעות, 08/01/2012 PDF הדפסה דוא

עינת פז-פרנקל: סקר: הישראלים לא מוכנים לשלם יותר מ-979 אלף ש"ח על דירה. מדובר בצניחה של 22% תוך חצי שנה.
הישראלים מתמחרים כיום את הדירה שהם מסוגלים לקנות ב-270 אלף שקל פחות בהשוואה ליוני 2011 - הרמה הנמוכה ביותר שנרשמה מזה כשנתיים וחצי. כשם שהביקושים שוככים - בשעה שרוכשי דירות פוטנציאליים רבים "יושבים על הגדר" בהמתנה לירידת מחירים משמעותית - כך גם המחיר שנתפש כ"ריאלי" בעיני הציבור יורד. המחיר התפישתי צנח, אך הצורך כמעט ולא פחת. בהשוואה לחציון הקודם, מדובר בירידה קלה של 2% במספר הנשאלים שציינו כי בכוונתם לקנות דירה. 10.3% מהנשאלים מחפשים כיום לרכוש דירה או שוקלים לקנות בשלושת החודשים הקרובים. מרבית הישראלים, 62%, ממקדים את חיפושי הדירות שלהם בשוק היד השנייה. רק 34.6% מבקשים לרכוש דירה חדשה מקבלן.  "השוק נמצא בסוג של האטה; אנשים מניחים שהמחירים של הקבלנים עוד ימשיכו לרדת ולכן מחפשים פחות דירות חדשות". הביקוש לדירות 3 חדרים בחציון הנוכחי הכפיל עצמו, מ-12% במחצית הראשונה של שנת 2011, ל-26% במחצית השנייה של השנה.

אילנית חיות: רשתות המזון העלו מחירים בעשרות אחוזים מאז ראש השנה. רמי לוי העלה ב 112%, אבל עדיין זול יותר

אחרי צניחה ברווחים, רשתות השיווק מנסות לחזור לרמת רווחיות גבוהה. מחירו של מרק עוף אמיתי אסם עלה ב-150%. מיונז תלמה עלה ב 34%. דג פילה נסיכת הנילוס רשם ברמי לוי עלייה של 66%. עליית מחיר משמעותית נרשמה במוצרים רבים אחרים כמו קטשופ, טונה סטארקיסט, מים מינרליים, משקאות ועוד. הפערים העצומים במחירי המוצרים בין הרשתות מעידים בהכרח גם על פערים עצומים במרווחי הרשתות.

יש לנו זכויות בתור עובדים, לא כל דאלים גבר.

עובדת ברשת המזון קרל ברג שקיבלה מכתב פיטורים ללא מעטפה לעיני לקוחות וחבריה לעבודה תקבל מהרשת פיצוי בסך 35 אלף שקל. כך קבע בימים אלה בית הדין האיזורי לעבודה בבאר שבע.

 

אליצפן רוזנברג: הישראלים יחסכו לפנסיה לפי גילם. התחלת היישום 2013, ויישומו יהיה מדורג ע"פ מספר שנים
שר האוצר, יובל שטייניץ, הציג במסיבת עיתונאים בירושלים, את הנוסח הסופי שיחל בימים הקרובים בהליכי חקיקה בכנסת. גופים מוסדיים (קופות גמל, קרנות פנסיה וקופות ביטוח), יידרשו להקים מסלולי השקעה נפרדים עבור חוסכים בגילאים שונים. בנוסף, הגופים המוסדיים יוכלו להרחיב את המודל ולהפריד בין כספי החוסכים גם על פי מאפיינים נוספים, כגון: העדפת סיכון, מצב כלכלי וכדומה. בתחילה יועברו מקבלי הקצבאות למסלולים המתאימים להם, לאחר מכן יועברו החוסכים המבוגרים ולבסוף החוסכים הצעירים. התקנות בנושא גובשו ויועברו לוועדת הכספים של הכנסת לשלבי החקיקה. יודגש כי האפשרות לבחור בכל עת מסלול השקעה ולעבור בין מסלולי השקעה, כמו גם האפשרות לנייד את הכספים בין מוצרי חיסכון פנסיוני המנוהלים על ידי חברות שונות, קיימת כיום ותמשיך להתקיים גם בעתיד. להלן מסמך עם שאלות ותשובות שפרסם האוצר בנושא.

אליצפן רוזנברג: תקנות חדשות יאפשרו לחברות פיננסיות לייצר דירוג אשראי מדויק יותר ללקוחות

משרד המשפטים פרסם בסוף השבוע תקנות חדשות שיאפשרו את כניסתו לתוקף של תיקון בחוק שירות נתוני אשראי. לטענת יוזמי התיקון, דירוג האשראי כמקובל בארצות שונות בעולם, יאפשר פיתוח מודלים סטטיסטיים מתוחכמים יותר ויקל על צרכני דו"ח האשראי בהבנת משמעותו ובקבלת החלטה מושכלת יותר. גם חברות כרטיסי אשראי יהיו חייבות בהעברת מידע לבעלי רישיונות. בנוסף הורחב היקף המידע הנמסר לגבי אי תשלום חובות, כגון מידע לגבי גובה החוב. החובה חלה גם במסירת מידע חיובי על הלקוח (ולא רק שלילי), כלומר מידע אודות הלוואות שבהן עמד הלקוח בתשלומים כסדרם וכן מידע לגבי מתן אשראי ללקוח. המידע החיובי שיימסר יהיה מדויק יותר ותהיה לו משמעות רבה יותר לנותן האשראי.

יהודה שרוני: מכה לחיסכון הפנסיוני: הפסדים של כ-9% ב-2011. בגלל ירידה של כ-20% במדדי המניות

פסגות גדיש, מסיימת את השנה בתשואה שלילית של 3.7%, שמשמעותה 7% הפסד ריאלי. גם לקופת הגמל הראל תשואה שלילית של 4%. תמר של כלל ביטוח הפסידה 7% תשואה, יותא מ 9% הפסד ריאלי. קופות גמל שהעבירו חלק מההשקעות לאג"ח ממשלתיות, דוגמת פסגות, יצאו נשכרות. בניגוד לצפוי בתחילת 2011, האג"ח הממשלתיות רשמו במהלך 2011 תשואות חיוביות. התשואות השליליות גררו משיכות כספים גבוהות יחסית לדצמבר שהסתכמו ב-2.5 מיליארד שקל. חלק ניכר מהעמיתים לא הסתפק במשיכת הכספים שנצברו בין ינואר 2008 לדצמבר 2011 ומשך באותה ההזדמנות גם את כספי החיסכון לגמל שנצברו עד דצמבר 2007.

ד"ר אדם רויטר: 12 סימנים שהמשק הישראלי צועד לכיוון הנכון

התחזיות העולמיות ל 2012 לא טובות, החל מארה"ב, דרך אירופה וכלה במזרח. על אף זאת, מבחינה כלכלית, מצבנו מעולם לא היה טוב יותר. במקביל קיימות מספר מגמות כלכליות אופטימיות שיועילו לציבור הישראלי כולו:מכוניות יד שנייה עולות פחות, מחירי הדירות יורדים, האבטלה בשפל, יותר עובדים במשק, יותר ישראלים חוזרים מאשר יורדים, 20 עולים בשנה, היהודיות יולדות יותר. לישראל יש עוצמות כלכליות מוכחות, שעמדו בפרץ גם בשנת 2008 הסוערת והקשה. ממחקר שנעשה באוסטרליה התברר שישראל החזיקה מעמד ויצאה טוב יותר מכל כלכלה מערבית אחרת מהמשבר ההוא. ובנוסף, יציבותה הפיננסית של ישראל טובה, סטקור הבנקאות בריא, היצוא מבוסס על היי טק שממשיך להתחדש, גילוי מרבצע הגז. 

בשורה אחת:

מחיר החשמל יעלה בכ-9% החל מפברואר.
קצבאות הביטוח הלאומי יעודכנו בכ- 2.6%.
יוניליבר
מפטרת עשרות עובדים, שופרסל מפטרת עשרות עובדים, שטראוס מפטרת עשרות עובדים.
בנק לאומי: שירות חדש יאפשר העברת כספים באמצעות מסרון.
בשורה למובטלים: תכנית סבסוד העסקת מובטלי הייטק בתעשיה המסורתית יוצאת לדרך. עד 300 אלף ש"ח לכל עובד.
האוצר: ירידה של כ-13% במחיר דירות חדשות
תחזית פסגות: מחירי השכירות ימשיכו לעלות ב-2012

 

Facebook Like

מבזקים וחדשות

חדשות מעודכן אפריל 2017

רוצים לקנות בית ולקבל את הבית מרוהט? משכנתא מממנת, משכנתא שחוסכת כסף כדי שתוכלו לקנות את מוצרי הבית לדירתכם החדשה,  צלצלו ושאלו כיצד  053-7-556-335  077-5-4357-63

.

.

פריים? צמוד? קצר מועד? קנס יציאה? - זקוקים לעזרה? לא מבינים? צלצלו ונדבר  077-5-4357-63   053-7-556-335

.

.

.

אתם מכוסים? קר לכם? השמיכה קצרה או שיש מקום לרגליים, בואו נבדוק שיש לכם מספיק שמיכה לתקופות קרות, פגישה אחת שתאיר לכם את העתיד ותכין אותכם לנסיעה לחו"ל, החתונה של הילדים או הולדת הנכד/ה.

.

.

.

כשאנחנו קונים רכב (50,000 ש"ח) אנו בודקים אותו בעלות של 500 ש"ח. את המשכנתא שלכם נבדוק בחינם ונמחזר במחיר קטן יותר מ-1%, כי אצלנו המחיר קבוע גם אם חוסכים ללקוח 50,000 ש"ח וגם אם חסכנו לו 350,000 ש"ח.

נצלו את הריביות הנמוכות, צלצלו עכשיו    077-5-4357-63   053-7-556-335

חיפוש באתר

מונה צפיות תוכן

מונה צפיות תוכן : 482294
Facebook: Tovana.Yehuda Linked In: yehudayizraeli Twitter: yizraeli External Link: yizraeli.cafe.themarker.com