לקט ידיעות, 01/01/2012 PDF הדפסה דוא

לקט ידיעות 01/01/12

ידיעות שהתפרסמו בעיתונות האלקטרונית

תני גולדשטיין: איך יראה תלוש השכר שלנו ב 2012. הורים לילדים מתחת לגיל 3 וגיל 5 ירוויחו ובגדול
אנחנו מדברים כמובן, על שכר ינואר, שיכנס לבנק בתחילת פברואר. אבות לילדים עד גיל 3 יקבלו מעתה שתי נקודות זכות במס הכנסה על כל ילד, כלומר 418 שקל לחודש פחות למס הכנסה. מעכשיו, אמהות לילדים בני 5 ומטה יקבלו שתי נקודות זכות על כל כל ילד במקום נקודה אחת, כלומר 209 ש"ח לכל ילד. עובדים בשכר נמוך יזכו להטבה נוספת, כיוון שמס הכנסה שלילי יגדל ב-2012. עובדים אלה, שזכאותם הורחבה לכל הארץ (!!) צריכים לרוץ למלא טפסים על שנת 2011. כדאי למלא טפסים מוקדם, כדי לקבל כסף מוקדם. הורדת המסים לגבי עובדים ועצמאים שמשתכרים בין 8,660 ל-14 אלף שקל בחודש (ויותר כמובן), תגדיל את שכר הנטו בין 80 ש"ח - ל 120 ש"ח. נציין שהועלה מס רווחי הון ל 25% במקום 20%. ראוי לשים לב, לעדכון גובה ההפרשות לפנסית החובה שיגיעו ל 12.5% במקום 10% (מקטין את שכר הנטו בכ- 0.8%).

 

 

בזמן רעידת אדמה, המדינה לא תפצה אתכם

רעידת אדמה קשה בישראל היא רק עניין של זמן, זו עובדה. למרות זאת, חלק משמעותי מהישראלים ממשיכים לנהוג בשאננות ולא דואגים לבטח את הבית, את העסק ואת הרכוש שלהם. הגיע הזמן לקחת אחריות ולהבין שבמקרה של קטסטרופה, המדינה לא תפצה את האזרחים בגין האובדן הכלכלי שלהם.

עדי דברת-מזריץ: מחקר: הצרכן הישראלי מודל 2012: חשדן, חסכן ואימפולסיבי.
המחאה הצרכנית של קיץ 2011 חשפה כי מנהלי ובכירי החברות במשק לא מכירים את הצרכן הישראלי. לחברות במשק אין פרופיל ברור ומוגדר של הצרכן הישראלי, מאפייניו, העדפותיו וחששותיו. לצרכן הישראלי יחס של אהבה-שנאה כלפי תרבות השפע. הוא מבקש לצרוך יותר, אך מרגיש את "עניבת החנק" מתהדקת על צווארו - השפע נחווה כמפחיד, ובסוף נותרת תחושת פספוס, שכן אין לצרכן מספיק משאבי זמן או כסף כדי ליהנות מההיצע. הצרכן הישראלי חושב ומצהיר כי הוא מחושב כלכלית, אבל בפועל הוא מתנהג כמו מתבגר אימפולסיבי. המשתתפים במחקר העידו גם על רכישות לא מתוקצבות ועל אי דחיית סיפוקים, גם במצבים של יכולת כלכלית מוגבלת. הגורם המהימן והמשפיע לקבלת מידע הוא חברים ומכרים ברשתות חברתיות ובפורומים. היחס לפרסומות המסורתיות הינו יחס ציני. הצרכן הישראלי חי בתחושה של עוול שנשען על ערך תרבותי ישראלי מהותי של "לא לצאת פראייר"; הוא נוטה להתייחס בחשדנות ואף באיבה לחברות מסחריות. המחקר מזהה האטה בטרנד הקופונים, שיוצרים "שפע בלתי ממומש" וסוחפים אותו לקניות שהן בבחינת מותרות לא נחוצות, כמו בילויים, מסעדות, חופשות וטיפוח הגוף.

אפרת אהרוני: כדאי שתתעדכנו: חוקי הצרכנות שייכנסו לתוקף ב-2012

הגנת הצרכן: בוטלו האותיות הקטנות בפרסומים, ביטול עסקה גם בטיסות, מדבקת אחריות על מוצרים (החל מיוני), קבלן שמאחר יפצה את הרוכשים. תקשורת: הפחתת דמי קישור, ביטול קנסות יציאה, אישור מראש של שירותי תוכן. בקרוב: יותר ערוצי טלביזיה בעידן פלוס, כניסת ספקים קטנים למדפי הסופר, קנסות נוספים על חברות התקשורת. בתהליכי חקיקה: הגברת אכיפה, הקלטת שיחות, פיקוח על ספרי לימוד, סינון תכנים חינם, ניצול תווי שי, ועוד.

אביטל להב: המכס של כ-700 מוצרים מבוטל. מדובר במוצרים שלא מתחרים בייצור מקומי.

בין המוצרים שלא יגבה עליהם מכס מ-2012 ניתן למנות חלקי עגלות תינוק, צעצועים, ביגוד, מוצרי חשמל לבנים (מכונות כביסה, מדיחי כלים, כיריים, תנורים), תכשירי טיפוח, מכונות תפירה, צמיגים לרכב, מזוודות ותיקים מעור, תרופות ועוד. האם מדובר בהורדת מחירים ? תלוי במדינה המייצרת. לישראל הסכמי סחר נרחבים שמבטלים מכס ממדינות רבות כגון האיחוד האירופי, ארה"ב, קנדה, מקסיקו ועוד. בנוסף יורחב הפטור ממכס למוצרים ביבוא אישי עד 1,200 ש"ח. בהקשר הזה יש לזכור כי מוצרי צריכה כגון מחשבים, וטלפונים - לא היה מכס כלל כבר קודם, ולחלק מהמוצרים יש לשלם מס קניה, ולכל המוצרים יש לשלם מע"מ במידה ומחירם עולה על 50 דולר.

יוסי גרינשטיין: שפל של כל הזמנים: האבטלה ירדה באוקטובר ל-5%. נציין שנתון זה אינו כולל "מתייאשים" שלא מחפשים

האבטלה בישראל צנחה ב-2.9% בשנתיים וחצי - מ-7.9% ביוני 2009 ל-5% באוקטובר. מספר המובטלים צנח ב-85 אלף בשנתיים וחצי - מ-244 אלף ביוני 2009 לשפל של 159 אלף בלבד באוקטובר השנה. יצויין כי האבטלה במשק הישראלי מגיעה ל-4.9% בקרב גברים ו-5.3% בקרב נשים. כמו כן עדכנה הלמ"ס כלפי מטה את נתוני האבטלה בכל החודשים בשנה החולפת. הנתונים האופטימיים הם ארעיים ואינם מסמנים את המגמה השלילית הצפויה בחודשים הבאים. שוק העבודה מגיב בפיגור ניכר לשינויים בצמיחת המשק (המעסיקים מעדיפים לחכות כמה חודשים כדי לוודא כי השינוי ממשי). ולכן - ההאטה הכלכלית במשק (שתוחרף ב-2012) 'תתורגם' לאבטלה גבוהה רק בעוד כמה חודשים. "נצטרך להמשיך לעודד השקעות וצמיחה במשק תוך הקפדה על מדיניות תקציבית אחראית", אמר שטייניץ.

המהפך בקובה: התושבים לא הפכו לעשירים יותר. בינתיים

בחודש אוקטובר הממשלה התירה מכירה של רכבים משומשים, וחודש מאוחר יותר הרחיבה את ההיתר לשוק הנדל"ן, לאחר עשורים של איסור מוחלט. לאחרונה החלה הממשלה גם להעניק אשראי בנקאי לבעלי עסקים חדשים ואזרחים המעוניינים לשפץ את ביתם. "הרפורמות התקדמו, אולי לא מהר מספיק בהתחשב בבעיות שנצברו, אבל הן התקדמו, אחת אחרי השניה, ואין סימן לכך שהן יפסיקו או יבוטלו". בעלי עסקים פרטיים התלוננו על המסים הגבוהים, מחסור בחומרי גלם, והעובדה שהם מוקפים לפתע בהרבה מתחרים. לרובם אין הון התחלתי לפתיחת עסק חדשני, ולכן רוב העסקים שנפתחים הם קפיטריות, מכונים לטיפוח ציפורניים, קיוסקים קטנים וכדומה. "מדובר בצעדים חיוביים אבל כשמפרטים אותם: אפשר להחזיק בטלפון סלולרי, לקנות בית, לקנות רכב ולנהל עסק קטן, מבינים שלא מדובר כאן בנפילת חומת ברלין. אלו לא שינויים משמעותיים מספיק". "קובה עומדת בפני קשיים רבים. זוהי ריצת מרתון, והם לוקחים צעדים קטנים מידי קדימה".

בשורה אחת:

בנק ישראל לא מוריד את הריבית עבור ינואר. אך, מצהיר שאנחנו במתווה של 2 הורדות ריבית בחודשים הקרובים.
הנחות בארנונה: סטודנטים, מילואימניקים ומשפחות צעירות ישלמו פחות ארנונה.
שערוריה נוספת בתכנית "רוצים הביתה": "דירת הגן החלומית" של ערוץ 2 התגלתה כסיוט.
הושק קמפיין: "חיסכון לאומי לכל ילד", על רקע הצעת חוק של בוז'י הרצוג, שהמדינה וההורים יחסכו לילדים עד הגיעם לגיל 21.
מדריך: כך תחתכו את חשבון הסלולר בחצי בלי לעבור לרמי לוי. כולל וידיאו. כולל פירוט לפי החברות השונות.

 

Facebook Like

מבזקים וחדשות

חדשות מעודכן אפריל 2017

רוצים לקנות בית ולקבל את הבית מרוהט? משכנתא מממנת, משכנתא שחוסכת כסף כדי שתוכלו לקנות את מוצרי הבית לדירתכם החדשה,  צלצלו ושאלו כיצד  053-7-556-335  077-5-4357-63

.

.

פריים? צמוד? קצר מועד? קנס יציאה? - זקוקים לעזרה? לא מבינים? צלצלו ונדבר  077-5-4357-63   053-7-556-335

.

.

.

אתם מכוסים? קר לכם? השמיכה קצרה או שיש מקום לרגליים, בואו נבדוק שיש לכם מספיק שמיכה לתקופות קרות, פגישה אחת שתאיר לכם את העתיד ותכין אותכם לנסיעה לחו"ל, החתונה של הילדים או הולדת הנכד/ה.

.

.

.

כשאנחנו קונים רכב (50,000 ש"ח) אנו בודקים אותו בעלות של 500 ש"ח. את המשכנתא שלכם נבדוק בחינם ונמחזר במחיר קטן יותר מ-1%, כי אצלנו המחיר קבוע גם אם חוסכים ללקוח 50,000 ש"ח וגם אם חסכנו לו 350,000 ש"ח.

נצלו את הריביות הנמוכות, צלצלו עכשיו    077-5-4357-63   053-7-556-335

חיפוש באתר

מונה צפיות תוכן

מונה צפיות תוכן : 482323
Facebook: Tovana.Yehuda Linked In: yehudayizraeli Twitter: yizraeli External Link: yizraeli.cafe.themarker.com