PDF הדפסה דוא

בין שבועות לשבת

על אופטימיות של אנשים ללא ברירה

 

בשבועות שמענו את מגילת רות ובה סופר על רות שהלכה ללקט שיבולים בשדה של בועז. רגע רגע, מה ללקט? היא צריכה לפרנס את עצמה ואת חמותה משיבולת פה ושיבולת שם? כשמדברים על לקט מדברים על שיבולת או שתיים. האם יש אפשרות לחיות מליקוט שיבולת אחת או שתיים - ברור שכן. כבר בימי רות הבינו שאיסוף שיבולים לאורך זמן ובעקביות יביא את האוסף לכמות מזון סבירה ואפשר יהיה להכין מכמות זו אוכל משביע.

בימים האחרונים אנחנו נתונים למתקפה של גזירות כלכליות שנוחתות עלינו מבלי שנוכל להשיב ולהגיב עליהם. אין לנו, האזרח הקטן, שום אפשרות להתחמק מהגזירות או להתווכח עליהן ולכן אני נשאל פעם אחר פעם: "מה לעשות? אני כבר חותך בבשר החי? אין לי מה לקצץ!".  אין ספק שמספר רב של משפחות ועסקים נמצאים במצב קשה ויש לפתור להם את הבעיה כדי שלא יגיעו לפשיטת רגל ו/או חס-וחלילה לעיקולים.
ההצעה שלי במקרה כזה היא ללקט, כמו בשבועות. לא לחפש את הפיתרון בכסף הגדול, בהוצאה הגדולה כי לא תמיד שם אנחנו יכולים להשיג את כל הסכום הנדרש לכיסוי המינוס החודשי שלנו. 

למשפחות: חפשו את השקלים בכל הסעיפים. כמובן שהכי קל לשנות בצריכת המזון ולחסוך כסף רב (יחסית) אבל אנחנו צריכים לזכור כל הזמן שהחיים אינם רק הצהרות אלא מעשים. לדוגמא: יותר זול ויותר בריא לבשל אוכל בבית ולא לצרוך אוכל מוכן אבל! יש לזכור שיש אמהות שנמצאות הרבה שעות מחוץ לבית ואין להן את האפשרות לבשל. במקרה זה שווה לערוך סקר ולקנות אוכל מוכן מבישול בייתי שברוב המקרים יהייה בריא וזול יותר מאשר קופסאות המונסודיום שמוכרים בסופר. כמובן שאסור לנו להניח מראש שהאמא חייבת לבשל ואולי הפיתרון הקולינארי טמון באבא מבשל. כך שגם תהיה דוגמא אישית של חלוקה בנטל וגם חיסכון כלכלי וזה יאפשר לילדים לבקש אוכל מסויים (תוכנית כבקשתך) כל יום ומכאן שהבשלן המתחיל יכפר בבישול ממוקד ילדים וכולם ישמחו.
הרבה פעמים אנו בטוחים שאי אפשר לשנות את צריכת החשמל שלנו והאמת שזה באמת לא פשוט אך אפשרי. נתחיל בשינוי התאורה בבית, כמובן שאני מתכוון לנורות חוסכות אנרגיה שגם מגיעות בצבעים חמים כדי שיהיה לנו נעים ולא נרגיש באור קר כמו במפעלים. שימו לב שהמחשבים המודרנים מושארים הרבה פעמים לפעול כל היום וכל הלילה (מחשב שולחני) דבר שיכול להוסיף לחשבון החשמל הדו-חודשי כמה עשרות עד מאות שקלים לכל מחשב. חימום ומיזוג הבית הן נקודות רגישות הדורשות ויתור קטן. שינוי קטן בטמפרטורה ישנה באחוזים ניכרים את צריכת החשמל. שינוי של מעלה אחת כלפי מטה (בקיץ) מעלה את צריכת החשמל ב-5%.
בדומה לשינוי בהוצאות החשמל שלנו, אנו יכולים לשנות הוצאות אחרות שנראות למשפחה כ-"קשיחות", כגון ביגוד, בילוי וכדומה.

גם בעסקים אנחנו יכולים להיות קצת יותר גמישים על מנת לשמר את השירות ולחסוך כסף: יש לבחון את עלויות הספקים המלאות, מוצר + משלוח + השקעת זמן. לעיתים ספק שעלותו יקרה אבל המוצרים שלו לא זקוקים לבדיקה ואין החזרות יוצא בשורה התחתונה יותר זול. שיתופי פעולה בין עסקים באחזקת פקידה משותפת, מחסן ומערך הפצה משותפים או אף מיקור חוץ של חלק מהתהליך עשוי לעזור לנו לחסוך כסף לשעת משבר. הנקודה הכי חשובה בעסק היא הבנת מבנה העלויות לכל מוצר ומוצר וכן לכלל העסק. רק העמסה נכונה של כלל ההוצאות יאפשר לנו לחסוך כסף. עדיף שאדם שהינו חוצוני לעסק יבחן את מבנה ההוצאות שהרי העסק זקוק לחשיבה שונה לא לאותה חשיבה כמו קודם.

לסיכום, כשהגזירות גדולות וההוצאות גדלות  אסור לנו לחפש חיסכון בסכומים גדולים אלא ללקט 100 שקל פה ו-500 שקל שם וביחד לחסוך סכום שיאפשר לנו, משפחה או עסק, להישאר מאוזנים כלכלית. איזון כלכלי יביא בהכרח לשקט נפשי לרגיעה ובריאות.

וחדשות בשורה אחת:
מחר זה יקרה, ריבית בנק ישראל, המשפיעה על ריבית הפריים, תרד ב-0.25%
הכסף שלכם מחכה לכם, חפשו אותו כאן
לקראת הקיץ, על שיט חופים, אל תחמיצו קריאת כל התגובות בסוף המאמר.
ואם זכיתם בסכום פעוט, אולי תרצו לקנות את ההסטוריה הזו...?
קצת לפני עונת החתונות, חומר למחשבה


 

מפגש אבני דרך, ברוח פורימית 21/02/2013

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.497595326944044.102304.100000807436942&type=1אני פורים, אני פורים
שמח ומבדח.
הלא רק פעם בשנה
אבוא להתארח.
 

Facebook Like

מבזקים וחדשות

חדשות מעודכן אפריל 2017

רוצים לקנות בית ולקבל את הבית מרוהט? משכנתא מממנת, משכנתא שחוסכת כסף כדי שתוכלו לקנות את מוצרי הבית לדירתכם החדשה,  צלצלו ושאלו כיצד  053-7-556-335  077-5-4357-63

.

.

פריים? צמוד? קצר מועד? קנס יציאה? - זקוקים לעזרה? לא מבינים? צלצלו ונדבר  077-5-4357-63   053-7-556-335

.

.

.

אתם מכוסים? קר לכם? השמיכה קצרה או שיש מקום לרגליים, בואו נבדוק שיש לכם מספיק שמיכה לתקופות קרות, פגישה אחת שתאיר לכם את העתיד ותכין אותכם לנסיעה לחו"ל, החתונה של הילדים או הולדת הנכד/ה.

.

.

.

כשאנחנו קונים רכב (50,000 ש"ח) אנו בודקים אותו בעלות של 500 ש"ח. את המשכנתא שלכם נבדוק בחינם ונמחזר במחיר קטן יותר מ-1%, כי אצלנו המחיר קבוע גם אם חוסכים ללקוח 50,000 ש"ח וגם אם חסכנו לו 350,000 ש"ח.

נצלו את הריביות הנמוכות, צלצלו עכשיו    077-5-4357-63   053-7-556-335

חיפוש באתר

מונה צפיות תוכן

מונה צפיות תוכן : 512818
Facebook: Tovana.Yehuda Linked In: yehudayizraeli Twitter: yizraeli External Link: yizraeli.cafe.themarker.com